Görme Engelliler

Tarihçe
               TARİHÇE                                                                 

Halit Narin Teknik Endüstri Meslek Lisesi

Merkezimiz 1989 yılında “ Çerkezköy Endüstri Meslek Lisesi” olarak 

6  Bölümde 221 öğrenci ile eğitim  ve öğretime başlamıştır.

1991 yılında okul bünyesinde  Anadolu Teknik Lise, Teknik Lise ve Çıraklık Eğitim Merkezinin açılmasıyla okulun adı aynı yıl “ Çerkezköy Anadolu Teknik Lise, Teknik Lise, Endüstri Meslek Lisesi Endüstri Meslek Lisesi ve Çıraklık Eğitim Merkezi” olarak değiştirilmiştir.

1994 yılında Ticaret  Meslek Lisesi bünyesinde bulunan Muhasebe bölümünün açılmasıyla okulun adı Çerkezköy Çok Programlı Lisesi olarak değiştirilmiştir.

1996 yılında işadamı Halit Narin ile yetkili Makamların yaptıkları protokolle okulun adı “Halit Narin çok Programlı Lisesi” olarak değiştirilmiştir. 

2001-2002 Eğitim–Öğretim yılında okulumuzda tam gün tam yıl kapsamında Açık Lise (Motor ve Elektrik Bölümü),  Meslek Eğitim Kursları açılmış ve halen devam etmektedir.

2003 Ocak ayında ise okulumuzun adı Türk Tekstil Vakfı Mesleki Eğitim Merkezi ile birleşmesinden dolayı Çerkezköy  Türk Tekstil Vakfı Halit Narin Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi olarak değişmiştir.

2007 Yılının mayıs ayında, okulumuzun adı " Halit NARİN Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi " olarak değişmiştir.

Okulumuzun adı Mesleki Eğitim Merkezinin okulumuzdan ayrılması sonucu 2009 yılının Eylül ayında "Halit Narin Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi" olarak değişmiştir.

Merkezimiz bünyesinde Anadolu Meslek Lisesi, Anadolu Teknik lisesi, Teknik Lise, Meslek Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi,  Tamem, Açık Lise okulları bulunmaktadır. Yeni modüler eğitim sistemine göre okulumuzda Elektrik Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi , Motorlu Araçlar Teknolojisi ,Tekstil Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Muhasebe ve Finansman Alanlarında eğitim verilmektedir. Merkezimizde  2337 öğrenciye 107 öğretmen ile eğitim ve öğretim vermektedir.

 

Okulumuz 30. 000 m²’si kapalı alan olmak üzere 48.000 m²’lik bir alan üzerine kurulmuştur. 

 

 Merkezimizde  kapalı spor salonu, kütüphane, toplantı salonu, 3 adet bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır.